Jeżeli myślałeś o rozpoczęciu przygody z nurkowaniem to teraz jest najlepszy moment. Niebawem rozpoczynamy kurs podstawowy – Open Water Diver. Zapraszamy do udziału w podstawowym szkoleniu nurkowym Open Water Diver. Po jego ukończeniu zdobędziesz honorowany na całym świecie certyfikat uprawniający do nurkowania do głębokości 18 metrów, wydany przez międzynarodową organizację szkoleniową Scuba Diving International. Początek szkolenia przewidujemy już w połowie maja. Konkretne terminy zajęć dostosujemy oczywiście do preferencji kursantów.

Wymagania wstępne:

  • wiek min. 18 lat lub min. 15 lat za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów
  • podstawowa umiejętność pływania

Szkolenie Open Water Diver składa się z trzech bloków zajęć:

Zajęcia teoretyczne to ok. 10 godzin zajęć. W praktyce oznacza to 2-3 spotkania. Ich częstotliwość uzależniona jest od preferencji grupy. Zalecamy jednak aby zajęcia nie odbywały się rzadziej niż raz w tygodniu. Zajęcia prowadzimy w siedzibie AHNS w Radomiu, przy ul. Traugutta 61a, gdzie dysponujemy profesjonalnym zapleczem szkoleniowym. Część teoretyczna obejmuje następujące tematy :

  • historia nurkowania i struktura szkoleń SDI/TDI
  • sprzęt nurkowy
  • środowisko i fizyka nurkowania
  • medycyna nurkowa
  • podstawy dekompresji
  • technika nurkowania
  • omówienie pytań egzaminacyjnych
  • egzamin teoretyczny

Zajęcia basenowe nauczą Cię korzystać w praktyce ze sprzętu nurkowego, utrzymywania neutralnej pływalności, jak również podstawowych technik poruszania się pod wodą. Zajęcia odbywają się w przyjaznym i kontrolowanym środowisku co pozwala na nieśpieszne i bezstresowe opanowanie wymaganych  umiejętności. Ta część kursu obejmuje 2 lub 3 spotkania. Częstotliwość zajęć uzależniona jest od preferencji grupy, zalecamy jednak aby odbywały się nie rzadziej niż raz w tygodniu.

Zajęcia w wodach otwartych pozwolą Ci zweryfikować w praktyce umiejętności i wiedzę zdobyte podczas poprzednich części szkolenia. Są też znakomitą okazją do pierwszych zanurzeń w realnym środowisku nurkowym pod okiem instruktora, który wskaże ewentualne niedociągnięcia i podpowie jak je wyeliminować. Ta część kursu obejmuje 4 nurkowania w wodach otwartych. Organizujemy je na jednym z polskich akwenów. Zwykle jest to Honoratka zlokalizowana koło Konina. Ze względów logistycznych nurkowania te realizujemy zwykle w formie dwudniowego, najczęściej weekendowego wyjazdu. Znakomitą okazją do „zaliczenia” nurkowań w wodach otwartych są również organizowane przez nas lub naszych partnerów wyjazdy zagraniczne do takich miejsc jak Egipt czy Chorwacja.

Zdobyte uprawnienia: Po pozytywnym zdaniu egzaminów teoretycznego i praktycznego uczestnik kursu otrzymuje międzynarodową licencję, która uprawnia go do nurkowania do głębokości 18 m. Absolwent ma prawo przystąpić do szkolenia SDI Advanced Diver.

Cena kursu: Koszt kursu to 1800 zł. W cenie zawarte jest wypożyczenie całego sprzętu nurkowego poza maską nurkową. Koszt certyfikacji SDI to 130zł.

Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami. Tel. 691 51 51 55 lub email: [email protected]