Jeżeli myślałeś o rozpoczęciu przygody z nurkowaniem to teraz jest najlepszy moment. Niebawem rozpoczynamy kurs podstawowy – Open Water Diver. Okres zimowy wykorzystamy do przeprowadzenia zajęć teoretycznych oraz pierwszych zanurzeń szkoleniowych na basenie. Kiedy przyjdzie wiosna i za oknem zrobi się nieco cieplej wybierzemy się na wody otwarte gdzie wykonasz przewidziane programem, ostatnie nurkowania kursowe. A potem … cały sezon przed Tobą na szlifowanie umiejętności i poznawanie podwodnego świata 🙂 Po ukończeniu szkolenia podstawowego – Open Water Diver,  zdobędziesz certyfikat uprawniający do nurkowania do głębokości 18 metrów, wydany przez międzynarodową organizację szkoleniową Scuba Diving International.

Wymagania wstępne:

 • wiek min. 18 lat lub min. 15 lat za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów
 • podstawowa umiejętność pływania
 • aktualne badania lekarskie.

Praktyczna organizacja zajęć:

Szkolenie Open Water Diver składa się z trzech bloków zajęć.

– Zajęcia teoretyczne to ok. 10 godzin zajęć. W praktyce oznacza to 2-3 spotkania. Ich częstotliwość uzależniona jest od preferencji grupy. Zalecamy jednak aby zajęcia nie odbywały się rzadziej niż raz w tygodniu. Zajęcia prowadzimy w siedzibie Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, przy ul. Traugutta 61a, gdzie dysponujemy profesjonalnym zapleczem szkoleniowym.

Część teoretyczna obejmuje następujące tematy :

 • historia nurkowania i struktura szkoleń SDI/TDI
 • sprzęt nurkowy
 • środowisko i fizyka nurkowania
 • medycyna nurkowa
 • podstawy dekompresji
 • technika nurkowania
 • omówienie pytań egzaminacyjnych
 • egzamin teoretyczny

– Zajęcia basenowe nauczą Cię korzystać w praktyce ze sprzętu nurkowego, utrzymywania neutralnej pływalności, jak również podstawowych technik poruszania się pod wodą. Zajęcia odbywają się w przyjaznym i kontrolowanym środowisku co pozwala na nieśpieszne i bezstresowe opanowanie wymaganych przez instruktora umiejętności.

Ta część kursu obejmuje 2 lub 3 spotkania. Ćwiczenia organizujemy zwykle na basenie w Pionkach, który dysponuje odpowiednią głębokością i jest w całości do naszej dyspozycji. Częstotliwość zajęć uzależniona jest od preferencji grupy, zalecamy jednak aby odbywały się nie rzadziej niż raz w tygodniu

– Zajęcia w wodach otwartych pozwolą Ci zweryfikować w praktyce umiejętności i wiedzę zdobyte podczas poprzednich części szkolenia. Są też znakomitą okazją do pierwszych zanurzeń w realnym środowisku nurkowym pod okiem instruktora, który wskaże ewentualne niedociągnięcia i podpowie jak je wyeliminować.

Ta część kursu obejmuje 4 nurkowania w wodach otwartych. Organizujemy je zwykle na jednym z polskich akwenów. Ze względu na swoje właściwości szczególnie do tego celu polecamy krakowski Zakrzówek lub tzw. „Koparki” w Jaworznie. Ze względów logistycznych nurkowania te realizujemy zwykle w formie dwudniowego, najczęściej weekendowego wyjazdu.

Znakomitą okazją do „zaliczenia” nurkowań w wodach otwartych są organizowane przez nas lub naszych partnerów wyjazdy zagraniczne do takich miejsc jak Egipt czy Chorwacja.

Zdobyte uprawnienia:

Po pozytywnym zdaniu egzaminów teoretycznego i praktycznego uczestnik kursu otrzymuje międzynarodową licencję, która uprawnia go do nurkowania do głębokości 18 m. Absolwent ma prawo przystąpić do szkolenia SDI Advanced Diver.

Cena kursu:

Całkowity koszt kursu to 1300 zł. W cenie zawarta jest już certyfikacja w SDI oraz wypożyczenie całego sprzętu nurkowego poza maską nurkową.

Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami.