Nurkowanie jest sportem bezpiecznym. Nie zmienia to jednak faktu, że tak samo jak w każdym innym sporcie związanym z aktywnością fizyczną, w nurkowaniu również pojawiają się sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu. Kurs nurka ratownika – Rescue Diver nauczy Was jak prawidłowo na nie reagować, jak udzielić pomocy innemu nurkowi, a przede wszystkim jak rozpoznać potencjalne zagrożenia jeszcze zanim przerodzą się w realne zagrożenie . Szkolenie to jest uzupełnione o elementy autoratownictwa, pozwalające na samodzielne zapobieganie i rozwiązywanie problemów pod i nad wodą.

Podczas kursu nauczysz się m.in.:

  • na powierzchni identyfikować problem i udzielać pomocy nurkowi mającemu problemy z oddychaniem, wyczerpanemu czy z objawami lekkiej paniki.
  • wyciągać nieprzytomnego nurka na powierzchnię
  • holować nurka po powierzchni wody z równoczesnym prowadzeniem reanimacji w wodzie
  • wyciągać nieprzytomnego nurka z wody na łódź/brzeg i rozbierać go ze sprzętu nurkowego

Jesteśmy przekonani, że jest to szkolenie do ukończenia, którego powinien dążyć każdy płetwonurek. Jest to jedyny prowadzony przez nas kurs, po którym mamy nadzieję, że nigdy nie zastosujecie w praktyce zdobytych podczas niego umiejętności.

Wymagania wstępne:

  • wiek min. 18 lat lub 15 lat za pisemną zgodą rodziców/opiekunów
  • aktualne uprawnienia CPR i pierwszej pomocy
  • certyfikat nurka zaawansowanego – Advanced Diver
  • zalogowanych minimum 40 nurkowań

Praktyczna organizacja zajęć:

Kurs Rescue Diver trwa w sumie ok 10 godzin. Całość zajęć organizujemy na wodach otwartych, zwykle krakowskim Zakrzówku lub „Koparkach” w Jaworznie. Oczywiście są to tylko nasze sugestie.

W zależności od preferencji grupy szkolenie możemy zorganizować go albo jako intensywne szkolenie jednodniowe albo jako zajęcia dwudniowe. To drugie rozwiązanie może być korzystne jeżeli chcielibyśmy odświeżyć sobie pewne umiejętności z poprzednich etapów szkolenia lub przeprowadzić kurs Rescue Diver łącznie ze szkoleniem CPR i pierwszej pomocy.

Pakiet szkoleń Rescue Diver + CPROX1STAED znajdziesz u nas w promocyjnej cenie.

Zdobyte uprawnienia:

Po pomyślnym ukończeniu kursu będziesz przygotowany do prowadzenia i współuczestniczenia w akcjach ratunkowych w wypadkach nurkowych. Uzyskasz także prawo do przystąpienia do kursu Divemaster – Przewodnik Nurkowy oraz  programu Master Scuba Diver Development – Mistrz Nurkowy.