Open Water Diver to podstawowy kurs nurkowy. Podczas jego trwania posiądziesz wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci cieszyć się pięknem podwodnego świata w sposób bezpieczny i komfortowy.

Na czas kursu nie musisz martwić się o sprzęt nurkowy. W jego cenie zawarte jest pełne wyposażenie poza maską i rurką nurkową.

Wymagania wstępne:

 • wiek min. 18 lat lub min. 15 lat za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów
 • podstawowa umiejętność pływania
 • aktualne badania lekarskie.

Praktyczna organizacja zajęć:

Szkolenie Open Water Diver składa się z trzech bloków zajęć.

– Zajęcia teoretyczne to ok. 10 godzin zajęć. W praktyce oznacza to 2-3 spotkania. Ich częstotliwość uzależniona jest od preferencji grupy. Zalecamy jednak aby zajęcia nie odbywały się rzadziej niż raz w tygodniu. Zajęcia prowadzimy w siedzibie Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, przy ul. Traugutta 61a, gdzie dysponujemy profesjonalnym zapleczem szkoleniowym.

Część teoretyczna obejmuje następujące tematy :

 • historia nurkowania i struktura szkoleń SDI/TDI
 • sprzęt nurkowy
 • środowisko i fizyka nurkowania
 • medycyna nurkowa
 • podstawy dekompresji
 • technika nurkowania
 • omówienie pytań egzaminacyjnych
 • egzamin teoretyczny

– Zajęcia basenowe nauczą Cię korzystać w praktyce ze sprzętu nurkowego, utrzymywania neutralnej pływalności, jak również podstawowych technik poruszania się pod wodą. Zajęcia odbywają się w przyjaznym i kontrolowanym środowisku co pozwala na nieśpieszne i bezstresowe opanowanie wymaganych przez instruktora umiejętności.

Ta część kursu obejmuje 3 spotkania. Ćwiczenia organizujemy zwykle na jednym z basenów miejskich. Częstotliwość zajęć uzależniona jest od preferencji grupy, zalecamy jednak aby odbywały się nie rzadziej niż raz w tygodniu

– Zajęcia w wodach otwartych pozwolą Ci zweryfikować w praktyce umiejętności i wiedzę zdobyte podczas poprzednich części szkolenia. Są też znakomitą okazją do pierwszych zanurzeń w realnym środowisku nurkowym pod okiem instruktora, który wskaże ewentualne niedociągnięcia i podpowie jak je wyeliminować.

Ta część kursu obejmuje 4 nurkowania w wodach otwartych. Organizujemy je zwykle na jednym z polskich akwenów. Ze względu na swoje właściwości szczególnie do tego celu polecamy krakowski Zakrzówek lub tzw. „Koparki” w Jaworznie. Ze względów logistycznych nurkowania te realizujemy zwykle w formie dwudniowego, najczęściej weekendowego wyjazdu.

Znakomitą okazją do „zaliczenia” nurkowań w wodach otwartych są organizowane przez nas lub naszych partnerów wyjazdy zagraniczne do takich miejsc jak Egipt czy Chorwacja.

Zdobyte uprawnienia:

Po pozytywnym zdaniu egzaminów teoretycznego i praktycznego uczestnik kursu otrzymuje międzynarodową licencję, która uprawnia go do nurkowania do głębokości 18 m. Absolwent ma prawo przystąpić do szkolenia SDI Advanced Diver.