FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jak zostać członkiem klubu?
Nie jesteśmy klubem w formalnym znaczeniu tego słowa. Nie ma więc deklaracji, składek, wyborów itp. Czym zatem jesteśmy? Jesteśmy grupą ludzi, których połączyła wspólna pasja – nurkowanie. Jesteśmy w różnym wieku, wykonujemy różne zawody i mamy różny stosunek do wielu spraw. Wszyscy bez wyjątku lubimy jednak zaglądać pod wodę.

Jeszcze nie nurkujesz? Nie ma problemu. Organizujemy szkolenia na wszystkie stopnie nurkowe. Jesteś certyfikowanym nurkiem? Znakomicie. Zapraszamy na wspólne imprezy i wyjazdy. Nie ma znaczenia w jakiej federacji się szkoliłeś.

Czy żeby zostać nurkiem muszę umieć pływać?
Od przyszłych nurków wymagamy podstawowej umiejętności pływania. Nie musisz być jak Michael Phelps, ale musisz być w stanie przepłynąć kilkadziesiąt metrów i utrzymać się samodzielnie kilka minut na wodzie.
Czy mój certyfikat nurkowy, zdobyty w AKN Okeanos, będzie honorowany za granicą?
Oczywiście. Federacja SDI/TDI w ramach, której prowadzimy szkolenia jest jedną z największych na świecie. Na dzień dzisiejszy szczyci się ponad 250 000 wyszkolonych nurków i ponad 10 000 instruktorów. Jej certyfikaty są honorowane pod każdą szerokością i długością geograficzną na całym świecie.
Czy żeby zostać nurkiem muszę mieć ponadprzeciętną kondycję fizyczną?
Ponadprzeciętną nie. Wierzymy jednak, że minimalna kondycja fizyczna pomaga zarówno w nurkowaniu jak i poprawia jakość życia. Jeżeli dziś nie jesteś aktywny fizycznie to nie przeszkodzi Ci to w zostaniu nurkiem. Może jednak nurkowanie będzie dobrym pretekstem żeby nad sobą popracować 🙂
Jak długo trwa podstawowy kurs nurkowania?
Kurs Open Water Diver to w sumie kilkadziesiąt godzin zajęć. Czas w jakim je realizujemy w znacznej mierze zależy od pory roku i możliwości grupy kursantów. Jeżeli zaczynamy szkolenie w miesiącach letnich albo podczas wyjazdu np. do Egiptu, kurs taki można zrobić w nawet w 3-4 dni. Zaczynając w miesiącach zimowych, szkolenie prowadzimy „na spokojnie”, spotykając się przeciętnie 1-2 razy w tygodniu, tak aby zajęcia na wodach otwartych odbyć kiedy pogoda będzie w miarę komfortowa.
Czy kobiety również nurkują?
Oczywiście. W niektórych grupach kursowych stanowią nawet większość. Polki mają uznaną pozycję w elitach nurkowych na świecie, a niektóre biją światowe rekordy.
Jaki sprzęt nurkowy muszę kupić przed kursem podstawowym?
Przed rozpoczęciem kursu nie należy kupować żadnego sprzętu. W czasie szkolenia podstawowego, należy posiadać tylko maskę i rurkę. Jak je prawidłowo dobrać dowiecie się na jednych z pierwszych zajęć. Cały pozostały sprzęt jest w cenie kursu. Nasi kursanci mogą też liczyć na specjalne rabaty w naszym sklepie nurkowym.
Kiedy należy zapłacić za kurs?
Ze względów logistycznych (rezerwacja basenu, sal szkoleniowych, sprzętu dla kursantów) wpłaty przyjmujemy wyłącznie przed rozpoczęciem kursu.
Kto pyta nie błądzi
Jeśli masz jakieś pytania skorzystaj z formularza kontaktowego