Wraz z rozwojem nurkowym, z pewnością przyjdzie moment, w którym uznacie, że wiele miejsc i obiektów, które chcielibyście zobaczyć znajduje się poniżej granicy 18 metrów wyznaczonej przez Wasze uprawnienia OWD. Nie ważne czy będzie to tętniąca życiem rafa czy fascynujący wrak – do nurkowań głębokich warto się dobrze przygotować.

W części teoretycznej szkolenia poznacie m.in. zagadnienia związane z:

  • tabelami i komputerami nurkowymi (nurkowania bezdekompresyjne, korzystanie z planu dekompresyjnego z komputerem, przystanki bezpieczeństwa, rozwiązywanie problemów)
  • sprzętem do nurkowań głębokich (konfiguracje butlowe, automaty, jackety, worki wypornościowe, kołowrotki, redundancja)
  • fizyką i fizjologią nurkowań głębokich (zużycie powietrza, dwutlenek węgla, narkoza azotowa, toksyczność tlenowa, choroba dekompresyjna)
  • procedurami awaryjnymi nurkowań głębokich
  • pierwszą pomocą

W części praktycznej zrealizujemy minimum dwa nurkowania, podczas których wykonamy szereg ćwiczeń związanych z realizacją nurkowań głębokich.

Wymagania wstępne:

  • wiek min. 18 lat lub min. 15 lat za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów
  • certyfikat nurkowy minimum Open Water Diver lub równoważny innej organizacji

Praktyczna organizacja zajęć:

Na realizację specjalizacji Deep Diver potrzebujemy minimum jednego, pełnego dnia zajęć. w ramach wyjazdu dwudniowego np. weekendowego, można połączyć to szkolenie w z inną specjalizacją np. Night and Limited Visibility Diver (nurkowanie nocne), Nitrox Diver (nurkowanie na mieszankach wzbogaconych w tlen) lub inną.

Szkolenie to realizujemy zwykle na krakowskim Zakrzówku, czeskich Svobodnych Hermanicach lub Zatoce Gdańskiej.

Zdobyte uprawnienia:

Po ukończeniu kursu będziesz posiadał uprawnienia do nurkowania do głębokości 40 m.

Szkolenie także zostanie zaliczone jako część programu nurka zaawansowanego – Advanced Diver Development Program.