O nas

Kim jesteśmy?

Klub Nurkowy „Okeanos” nie jest klubem w „formalnym” znaczeniu tego słowa. Nie ma u nas deklaracji członkowskich, składek i wyborów władz. Jesteśmy grupą ludzi, których połączyła wspólna pasja – nurkowanie. Jesteśmy w różnym wieku, wykonujemy różne zawody  i mamy różne podejście do życia. Wszyscy bez wyjątku uwielbiamy jednak zwiedzać świat ukryty pod powierzchnią wody.

Swoją „bazę” oparliśmy o Akademię Handlową Nauk Stosowanych w Radomiu, gdzie dysponujemy znakomitą infrastrukturą do szkoleń teoretycznych, ale także możemy się po prostu spotkać  obejrzeć zdjęcia czy zaplanować wspólny wyjazd.

Chcesz do nas dołączyć? Nic prostszego. Jeżeli jesteś certyfikowanym nurkiem zapewnimy Ci dobre towarzystwo i zabezpieczenie nurkowań podczas wyjazdów oraz opiekę instruktora – oczywiście jeżeli jej potrzebujesz. Jeszcze nie nurkujesz? Żaden problem. Szkolimy na wszystkie stopnie nurkowe według standardów SDI/TDI – światowego lidera szkoleń nurkowych.

Scuba diving International

Technical diving international

Szkolimy wg standardów Scuba Diving International i Technical Diving International – światowych liderów edukacji nurkowej.

Scuba Diving International – SDI

SDI jest organizacją, która została powołana przez TDI (Technical Diving International) w celu opracowania i wdrożenia nowych, rekreacyjnych standardów szkoleniowych. SDI oficjalnie rozpoczęła działalność na rynku amerykańskim w połowie 1999r. Do Europy SDI trafiła z początkiem 2000 r.

SDI wprowadziła do szkolenia rekreacyjnego sprawdzone elementy z nurkowania technicznego, jak również utworzyła jedyny w swoim rodzaju program szkolenia Solo Diver dla nurków rekreacyjnych. Materiały szkoleniowe są stale ulepszane, a podczas kursów duży nacisk kładzie się na praktyczne umiejętności nurkowe.

SDI jest jedyną organizacją nurkową, wymagającą nauczania nurkowania z wykorzystaniem nowoczesnych komputerów nurkowych, już od początku szkolenia.

Aktualnie SDI oferuje szkolenia na wszystkie poziomy nurkowania rekreacyjnego, począwszy od Open Water Diver a skończywszy na Trenerze Instruktorów i jest zdecydowanie najszybciej rozwijającą się organizacją nurków rekreacyjnych na świecie.

Technical Diving International – TDI

TDI jest największą techniczną organizacją nurkową na świecie. Została założona w 1994 roku przez pioniera nurkowania technicznego Amerykanina Breta Gilliama. Korporacja ta zajmuje się szkoleniami typu „technical diving” i wypracowała własny oryginalny program treningowy, który pozwala nurkować „inaczej” tzn. dłużej i głębiej niż pozwalają na to standardy nurkowania rekreacyjnego. Program ten obejmuje szkolenia na wszystkie stopnie nurkowe i instruktorskie począwszy od nurkowań z użyciem nitroxu poprzez użycie trimixu do nurkowań na urządzeniach o obiegu zamkniętym. Nowością jest także utworzenie oddzielnego programu szkolenia dla kandydatów na poziom Technical Divemaster, którzy po jego ukończeniu mogą asystować instruktorom podczas szkoleń oraz prowadzić samodzielnie grupy certyfikowanych nurków technicznych w ramach uprawnień jakie sami posiadają.

TDI oferuje najwyższy poziom jakości szkolenia w oparciu o najnowsze materiały z najnowocześniejszymi informacjami i technikami. Materiały TDI są tworzone przez autorów, którzy równocześnie są nurkami o najwyższym poziomie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności.

Dziś TDI jest postrzegana jako innowator nowych technik i programów nurkowych.

Aktualnie SDI – TDI posiada, wyszkolonych na całym świecie, ponad 250 000 płetwonurków na różnych poziomach oraz ponad 10 000  instruktorów, stając się tym samym najszybciej rozwijającą organizacją szkoleniową na świecie.